اختصاص وام ۲ میلیون دلاری برای جلوگیری کسر از امتیاز استقلال

رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به ورود فراکسیون ورزش مجلس به ماجرای سوء مدیریت در باشگاه‌های سرخآبی و بدهی‌‎های دو باشگاه، از حذف قطعی استقلال از آسیا خبر داد و گفت: وام ۲ میلیون دلاری برای پرداخت بدهی‌های استقلال به منظور جلوگیری کسر از امتیاز از طرف بانک شهر در نظر گرفته که امیدواریم مقدمات آن طی روزهای آینده نهایی شود.
نشست فراکسیون ورزش و جوانان مجلس با حضور رئیس فدراسیون فوتبال

نشست اعضای فراکسیون ورزش مجلس با حضور مدیران باشگاه های استقلال، پرسپولیس و رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، رئیس سازمان خصوصی سازی و جمعی از نمایندگان در محل کمیسیون تلفیق برگزار شد.

محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس در تشریح این جلسه عنوان کرد: با توجه به اتفاقاتی که اخیراً پیرامون باشگاه های استقلال و پرسپولیس رقم خورده است، فراکسیون ورزش به این موضوع ورود کرد تا مسائل و مشکلات دو باشگاه مورد رسیدگی قرار گیرد.

نشست فراکسیون ورزش و جوانان مجلس با حضور رئیس فدراسیون فوتبال

وی با بیان اینکه کم کاری هایی در مدیریت گذشته دو باشگاه صورت گرفته که دو باشگاه را دچار مشکل کرده است، افزود: آنچه که مشخص شد این بود که در حال حاضر دولت، مجلس و سازمان خصوصی سازی باید اقدامات فوری برای حل مشکلات دو باشگاه اتخاذ کنند.

فروردین تصریح کرد: مقرر شده تا رقم 2 میلیون دلار برای پرداخت بدهی باشگاه استقلال از بانک شهر به صورت تسهیلات در اختیار این باشگاه قرار گیرد تا نسبت به خطرات احتمالی کسر امتیاز از این تیم اقدامات لازم صورت گیرد، اما طبق توضیحات عنوان شده از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال امیدی به بازگشت باشگاه استقلال به لیگ قهرمانان آسیا نیست!

نشست فراکسیون ورزش و جوانان مجلس با حضور رئیس فدراسیون فوتبال

رئیس فراکسیون ورزش مجلس اظهار امیدواری کرد که در آینده مکانیزم مشخصی برای انتخاب اعضای هیات مدیره و مدیرعامل دو باشگاه در نظر گرفته شود و ما نسبت به اخذ مجوزهای حرفه ای از سوی دو باشگاه نظارت های خود را ادامه خواهیم داد. مطالبی درخصوص وضعیت ورزشگاه آزادی مطرح بوده که امیدواریم مسائل این استادیوم نیز حل و فصل شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: زمانی که باشگاه پرسپولیس وارد بورس شد، الزامات قانونی را رعایت کرده، به همین دلیل حساب باشگاه باز بوده، اما حساب استقلال به دلیل عدم رعایت این الزامات بسته است، لذا تفاوتی از نظر سازمان خصوصی سازی بین دو باشگاه وجود ندارد.

وی درخصوص برخورد با مقصران و مدیران سابق باشگاه استقلال گفت: اولویت ما حل مشکلات این باشگاه است تا دچار کسر امتیاز یا حتی سقوط نشود، پس از حل این مشکل، رسیدگی به کم کاری های صورت گرفته در سیستم مدیریتی باشگاه را دنبال خواهیم کرد.

فروردین یادآور شد: در خصوص  مجوزهای حرفه‌ای مالکیت دو باشگاه، مقرر شد در آینده بحث صورت گیرد.