درباره ما

اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران در زمان شکل گیری و تاسیس در جهت ایجاد یک  حرکت هماهنگ و هدفمند توسط   باشگاه ها ، درراه  رسیدن به مرز خودکفایی و دفاع از حقوق صنفی پا به عرصه وجود گذاشت .

موسسین این اتحادیه بر این باور بودند که چنانچه با یک برنامه مدون و مبتنی بر دیدگاهی علمی تشکیلاتی مستقل و پویا  برای باشگاه های فوتبال کشور ایجاد گردد میتوانیم مرزهای مابین کشور های توسعه یافته در فوتبال را در نوردیده و به آستانه تحولی شگرف در نگاه به نظام باشگاهداری نوین دست یابیم ،  با گذشت سال ها اتحادیه به عنوان مکانی برای هم فکری و همکاری باشگاه ها در رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعریف شد. اگر چه در مسیر پر فراز و نشیب تلاش های اتحادیه برای موفقیت  در اهداف دچار خسارتهای قابل تاملی شدیم و آنگونه که بزرگان اتحادیه در نظر داشتند توجه جدی مسئولان را به همراه نداشتیم لیکن همکاری این مجموعه با فدراسیون فوتبال در مقاطع گوناگون اتحادیه را به بازوی اجرایی  توانمندی برای فوتبال کشور  مبدل ساخته است که میتوان اظهار داشت خانه دوم باشگاه ها تلقی میشود. هرچند که همانند بسیاری از تشکل های کشور در عرصه های مختلف  نقش اتحادیه فوتبال باشگاه های ایران هنوز با اتحادیه های فوتبال در کشورهای توسعه یافته  فوتبال جهان فاصله زیادی دارد اما باید اذعان نماییم در مقایسه با سایر بخش ها این سازمان مردم نهاد در تثبیت و معرفی خود و اهداف بلند باشگاه ها موفقیت هایی را کسب نموده است.

در بسیاری از کشورهای جهان نقش اتحادیه فوتبال تفاوت زیادی با فدراسیون ندارد. در انگلیس حتی همه برنامه های اجرایی فوتبال کشور توسط اتحادیه صورت می پذیرد. اتحادیه ها در کشورهای آسیایی هم پیشرفت قابل توجهی داشته اند و حالا جام اتحادیه در کنار لیگ و جام حذفی به عنوان یک مسابقه معتبر در بسیاری از کشورها شناخته می شود. انتظار می رود با نگاه واقع بینانه و بی طرفانه مسئولین  در فوتبال ایران نیز نقش اتحادیه برای توسعه ، شکوفایی و تعمیم فوتبال کشور پررنگ تر از گذشته تبیین گردد.

 اعضای هیئت موسس اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران

دکتر علی آقا محمدی

سید محمد کاظم اولیایی

محمود جمالی

علی کاظمی

مهدی محمد نبی

علی محمد مرتضوی

کریم ملاحی

اعضای مسوول اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران

دكتر علی آقامحمدی:رییس شورای مرکزی اتحادیه

عزیزاله محمدی : نایب رییس

علی محمدمرتضوی : دبیرکل

مهدي محمد نبي : قائم مقام دبيركل

عبدالرحیم فرید : خزانه دار

علی کاظمی:معاون فنی دبیرکل

سیدمحمدکاظم اولیایی:مشاور ارشد دبیرکل درامورباشگاه ها

کریم ملاحی :مشاورامنیتی دبیرکل

مهدی دادرس:مشاوردبیرکل

محمدرضاتهرانی:مشاورمطبوعاتی دبیرکل

دكتر احمدرضا براتی : معاون حقوقی دبیرکل

محمد مرتضوی : معاون اداری ومالی دبیرکل

امیربروجردی:معاون آموزشی،پژوهشی وتوسعه دبیرکل

اکبرحلوایی:مشاورطرح وبرنامه دبیرکل

دکتر سیدمهدی محمودی:مشاوردبیرکل

سعیدناصری : مشاوراجتماعی دبیرکل و مسوول امور استان ها

فایزه طالبی:مدیردبیرخانه