تقدیر از پنج مدیر برتر 30 سال اخیر فوتبال ایران

این مراسم که به همت اتحادیه باشگاه های فوتبال کشور  برگزار شد از پنج مدیر منتخب فوتبال ایران که در حدفاصل سال 1365 تا 1394 به فعالیت پرداختند تقدیر به عمل آمد.

* مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران نیز در این مراسم حضور یافت و به سخنرانی پرداخت.

* از جمله مهمانان این مراسم می توان به علی اکبر طاهری، مدیرعامل پرسپولیس و بهرام افشارزاده مدیرعامل سابق استقلال اشاره کرد.

* مدیران برگزیده با سیستم امتیاز دهی توانستند خود را به عنوان مدیران برتر معرفی کنند، امتیازاتی که با توجه به قهرمانی ها و افتخاراتی که مدیران فوتبال ایران موفق شدند در طول دوران مدیریت خود به آن دست پیدا کنند.

* سقف امتیاز برای رسیدن به عنوان برتر، 200 امتیاز بود که پنج مدیر موفق شدند به آن دست پیدا کنند.

* به غیر از مدیران برتر از تعدادی از مدیران و فعالان فوتبال نیز تقدیر به عمل آمد.

* پنج مدیری که توانستند حدنصاب امتیازات را به دست بیاورند و خود را به عنوان بهترین معرفی کنند از این قرار هستند:

امیر عابدینی

او که از مطرح ترین مدیران ورزشی حاضر در فوتبال ایران محسوب می شود در دنیای سیاست نیز حضور فعالی داشت و سه دوره مختلف، به عنوان استاندار سه استان مختلف و همینطور معاونت وزارت به فعالیت پرداخت. عابدینی در اولین دوره مجلس شورای شهر نیز به عنوان نماینده منتخب تهران حضور داشت.

وی که مدت زمان کوتاهی عنوان ریاست فدراسیون فوتبال را در اختیار داشت، از سال 1372 به سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس دست یافت و در مدت زمان 7 ساله مدیریت خود در این تیم، 6 بار توانست به عنوان قهرمانی فوتبال ایران دست پیدا کند، او با پرسپولیسی ها در 4 دوره نیز راهی جام باشگاه های آسیا شد و توانست به عنوان سومی و چهارمی این رقابت ها دست پیدا کند.

علی فتح الله زاده 

او در طول دوران فعالیت ورزشی خود به عنوان خبرنگار نیز به فعالیت می پرداخت در سه مقطع به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال تهران انتخاب شد و بیش از 10 سال در این پست حضور داشت. او در طول مدت زمان مدیریت خود به همراه آبی پوشان پایتخت سه بار توانست به قهرمانی فوتبال ایران دست پیدا کند و در جام باشگاه های آسیا نیز تا بازی فینال پیش برود و در نهایت به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کند.

محمدرضا ساکت 

او که سابقه فعالیت ورزشی به عنوان مدیرکل تربیت بدنی استان اصفهان و رئیس هیات فوتبال این استان را در کارنامه خود دارد مدت 9 سال عهده دار امور مدیریتی باشگاه سپاهان بود و طلایی ترین دوران این باشگاه را رقم زد، وی در طول دوران مدیریت موفق شد زردپوشان اصفهانی را به عنوان قطب سوم فوتبال ایران معرفی کند و 3 بار به عنوان قهرمانی رقابت های لیگ برتر دست پیدا کند. ساکت و سپاهانی ها یک بار نیز به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیدند و با کسب عنوان نایب قهرمانی در آن دیدارها در رقابت های جام باشگاه های جهان حضور یافتند. او چند سالی می شود که به عنوان مدیر تیم های ملی در فدراسیون فوتبال به فعالیت می پردازد.

کاظم اولیایی 

او اولین مدیر باثبات استقلالی ها بود که در دوران پس از انقلاب اسلامی حضور طولانی مدتی در پست مدیریت داشت، اولیایی که مدت زمان 7 سال به همراه استقلالی ها در میادین ورزشی حضور داشت موفق شد دو عنوان مهم آسیایی را با این تیم به دست بیاورد، وی یکی از دو مقام قهرمانی استقلال در آسیا را در دوران مدیریت خود کسب کرد، مقامی که فصل پس از دست آوردن آن تبدیل به حضور در فینال جام باشگاه های آسیا و رسیدن به عنوان دومی شد. اولیایی سال ها پس از جدایی از استقلال به عنوان مدیرعامل باشگاه پاس همدان به فعالیت پرداخت.

کریم ملاحی 

او در دوران طلایی باشگاه پاس تهران عهده دار پست مدیرعاملی این باشگاه بود و به همراه پاسی ها موفق شد علاوه بر به دست آوردن مقام قهرمانی در باشگاه های ایران به آسیا نیز برسد و در نهایت به عنوان قهرمانی آسیا نیز برسد، وی در طول دوران مدیریت خود عهده دار پست مدیرعاملی تیم های مختلفی از جمله پاس تهران، پاس همدان، ابومسلم و تراکتورسازی بود. ملاحی مدتی نیز به عنوان مشاور عالی مدیرعامل استقلال تهران به فعالیت پرداخت.