روایت اولیایی از جلسه خبرگان ورزشی و کیومرث هاشمی

مدیرعامل پیشین استقلال گفت: نظر سرپرست وزارت ورزش و جوانان درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس این است که این نوع واگذاری کار اشتباهی است و حتما باید به صورت مدیریت پیمان که در سند تحول دولت نیز هست، واگذار می‌شدند.

کاظم اولیایی درباره جلسه روز گذشته کیومرث هاشمی، سرپرست وزارت ورزش و با حضور جمعی از کارشناسان و خبرگان ورزشی گفت: محورهای این جلسه در خصوص این بود که ورزش باید باشگاه محور باشد که موضوع بسیار مهمی بود که با اهمیت دادن به باشگاه‌ها مشکلات آن‌ها برطرف شود که البته این تنها خاص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیست بلکه تمام باشگاه‌ها باید سکاندار و پرچمدار ورزش باشگاه‌ها باشند.

او گفت: نظر سرپرست وزارت ورزش و جوانان درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس این بود که این نوع واگذاری کار اشتباهی است و حتما باید به صورت مدیریت پیمان که در سند تحول دولت نیز هست سهام دو تیم واگذار شود. موضوع بعدی تجدید ساختار بود و هم‌چنین تلاش برای این که در برنامه پنج ساله هفتم حتما جایگاه ورزش بزرگ گرفته شود و احکامی را برای درآمدزایی در باشگاه‌ها فراهم شود و در نهایت موضوع ورزش همگانی و مشکل چاقی در کشور از سوی سرپرست وزارت ورزش مورد بررسی قرار گرفت.

اولیایی اضافه کرد: نظرات خوب کارشناسی به ویژه در حوزه فدراسیون‌های غیردولتی مطرح شد، همچنین درباره سازمان نظام تخصصی ورزش، سرپرست وزارت قول داد که پیگیری لازم را در این زمینه داشته باشد، هم‌چنین بحث طرح مدیریت باشگاه‌داری که در مجلس به صورت لایحه در دولت قبل تصویب شده بود به مجلس رفته و در دست بررسی است، وزیر قول داد که این مساله را به کمک نمایندگان در مجلس پیگیری کند تا فوتبال حرفه ای ما قانونمند شود.

مدیرعامل پیشین استقلال در پایان افزود: در پایان این جلسه قرار شد نظام سازمان ورزش و تشکل‌های ورزشی را ساماندهی و برون سپاری کنیم تا نقش میدان با ستاد مشخص شود این ها طرح‌های راهبردی بود که بیان شد و توافق خوبی در این زمینه صورت گرفت. در نهایت مقرر شد کارگروه‌های مشاورین در رشته‌های مختلف تشکیل شود و این کارگروه‌ها فردی را در معاونت‌های ورزشی برای ارایه طرح‌ها داشته باشند. امیدواریم این قول و قرارها به زودی اجابت شود که به طور حتم افق خوبی برای ورزش کشور رقم خواهد خورد.

منبع : خبرگزاری ایسنا